6640 NMN - Кина Qinyang Xianfeng изолација

производи

6640 NMN

Краток опис:

6640 NMN insulation paper (Nomex +Mylar film + Nomex)  is a fiber paper with two- story aryi compound from bonding with the polyester film.  Heat-resistant grade F grade. Has good flexibility, excellent mechanical strength, dielectric properties anti-tear strength and absorption capacity of paint. Specifications   Item Unit Value Nominal Thickness mm 0.15 0.18 0.20 0.23 0.25 0.30 0.35 Thickness Tolerance mm ±0.02 ±0.03 ±0.04 Norminal Grammage g/sq...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  6640 NMN изолација хартија (Nomex + Миларова филм + Nomex) е хартија влакна со две приказната арил соединение од сврзување со полиестер филм. Отпорни на топлина одделение F одделение. Има добра флексибилност, одлична механичка сила, диелектрични својства на анти-солза сила и капацитет на апсорпција на боја.

  спецификации

   

  јас ТЕМ

  единица

  вредност

  номинална дебелина

  mm

  0.15

  0.18

  0.20

  0.23

  0.25

  0.30

  0.35

  дебелина толеранција

  mm

  ± 0,02

  ± 0.03

  ± 0,04

  Norminal Grammage

  g / squaremeter

  180 ± 25

  210 ± 30

  240 ± 30

  260 ± 35

  300 ± 40

  350 ± 50

  430 ± 50

  Сила на истегнување

  должина

  не искривените

  N / 10mm

  > 150

  > 160

  > 180

  > 200

  ≥220

  ≥270

  ≥320

  искривените

  > 80

  > 110

  > 130

  > 150

  ≥180

  ≥200

  ≥250

  накрсно

  не искривените

  > 90

  > 110

  > 130

  > 150

  ≥180

  ≥200

  ≥250

  искривените

  > 70

  > 90

  > 110

  ≥130

  ≥150

  ≥170

  ≥200

  издолжување

  должина

  не искривените

  %

  > 10

  ≥12

  накрсно

  не искривените

  > 15

  ≥18

  дефект напон

  не искривените

  КВ

  > 7

  ≥10

  ≥11

  ≥12

  ≥13

  ≥15

  ≥20

  искривените

  > 6

  ≥8

  ≥9

  ≥10

  ≥12

  ≥13

  ≥16

  лепило сопственост

  Собна температура

  Не раслојување

  180 ± 2 ° C 10мин

  Не раслојување, блистер, или adhersive проток

  Индекс на температура

  ° C

  ≥155

  1 (2)1 (1)


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !