6641 F класа DMD - Кина Qinyang Xianfeng изолација

производи

6641 F класа DMD

Краток опис:

6641 Class F DMD Flexible Laminate is a three-layer flexible composite material, produced by using F-class adhesive to adhere the two faces of high-melt-point polyester film with non-woven polyester fabric Non-woven Fabric/ Polyester Film/Non-woven Fabric (3 layers)  Specifications   No Technical Specification Unit Values 1 Thickness mm 0.15 0.18 0.20 0.23 0.25 0.30 0.35 0.40 0.45 2 Thickness tolerance mm ±0.02 ±0.025 ±0.03 ±0.03 ±0.03 ±...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  6641 класата F DMD Флексибилна ламинат е три-слој флексибилни композитен материјал, произведени од страна на користење на F-класа лепило да се придржуваат двете страни на високо-топи-точка полиестер филм со неткаен полиестер платно неткаен ткаенини / полиестер филм / Не -woven ткаенини (3 слоеви) 

  спецификации

   

  Не

  Техничка спецификација

  единица

  вредности

  1

  дебелина

  mm

  0.15

  0.18

  0.20

  0.23

  0.25

  0.30

  0.35

  0.40

  0.45

  2

  Дебелина толеранција

  mm

  ± 0,02

  ± 0.025

  ± 0.03

  ± 0.03

  ± 0.03

  ± 0.03

  ± 0.035

  ± 0.040

  ± 0.045

  3

  Номинална Grammage и толеранција

  g /

  140 ± 20

  190 ± 28

  220 ± 33

  260 ± 39

  300 ± 45

  350 ± 52

  425 ± 63

  500 ± 75

  560 ± 84

  4

  Дебелина од полиестер филм

  mm

  0.05

  0.075

  0.10

  0,125

  0.15

  0.19

  0.25

  0.30

  0.35

  5

  Сила на истегнување

  MD

  Не свиткување

  N / 10mm

  ≥80

  ≥120

  ≥140

  ≥180

  ≥190

  ≥270

  ≥320

  ≥340

  ≥370

  по виткање

  ≥80

  ≥105

  ≥120

  ≥150

  ≥170

  ≥200

  ≥300

  ≥320

  ≥350

  ТД

  Не свиткување

  ≥80

  ≥105

  ≥120

  ≥150

  ≥170

  ≥200

  ≥300

  ≥320

  ≥350

  по виткање

  ≥70

  ≥90

  ≥100

  ≥120

  ≥130

  ≥150

  ≥200

  ≥220

  ≥250

  6

  издолжување

  MD

  Не свиткување

  %

  ≥15

  по виткање

  ≥10

  ≥5

  ≥3

  ТД

  Не свиткување

  ≥20

  по виткање

  ≥10

  ≥5

  ≥2

  7

  дефект напон

  КВ

  ≥6

  ≥7

  ≥9

  ≥10

  ≥12

  ≥15

  ≥18

  ≥20

  ≥22

  8

  јакост на 25 степен C

   

  Не раслојување

  9

  јачина на врзување на (180 ± 2) ℃, 10 мин

   

  Не раслојување, не блистер, без лепак проток

  10

  Долгорочни Отпорност на топлина (ТИ)

  155

  1


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !