6650 NHN - Кина Qinyang Xianfeng изолација

производи

6650 NHN

Краток опис:

6650 NHN insulation paper consists of two layers of Dupont Nomex paper and one layer of polyamide in the center, the used adhesive is H CLASS , acid-free and temperature resistant. The polyamide film giving the product mechanical and dielectric features, while the Du Pont Nomex paper gives the thermal resistance. Specifications   Item Unit Value Nominal Thickness mm 0.15 0.17 0.20 0.23 0.25 0.30 0.33 Thickness Tolerance mm ±0.02 ±0.03 ±0.04 ±0.05 ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  6650 NHN изолација хартија се состои од два слоја на Dupont Nomex хартија и еден слој од полиамид во центарот, што се користи лепило е H класа, киселински-слободен и отпорни на температура. Филмот од полиамид давање на производот механички и диелектрични карактеристики, додека на хартија Du Pont Nomex дава топлински отпор.

  спецификации

   

  јас ТЕМ

  единица

  вредност

  номинална дебелина

  mm

  0.15

  0.17

  0.20

  0.23

  0.25

  0.30

  0.33

  дебелина толеранција

  mm

  ± 0,02

  ± 0.03

  ± 0,04

  ± 0,05

  Norminal Grammage

  g / squaremeter

  155 ± 25

  175 ± 30

  195 ± 30

  230 ± 35

  260 ± 40

  300 ± 50

  330 ± 50

  Сила на истегнување

  должина

  не искривените

  N / 10mm

  > 120

  > 140

  > 160

  > 180

  ≥200

  ≥250

  ≥270

  искривените

  > 70

  > 90

  > 90

  > 130

  ≥150

  ≥170

  ≥180

  накрсно

  не искривените

  > 80

  > 90

  > 100

  > 110

  ≥120

  ≥150

  ≥170

  искривените

  > 50

  > 70

  > 80

  ≥80

  ≥100

  ≥110

  ≥130

  издолжување

  должина

  не искривените

  %

  ≥10

  накрсно

  не искривените

  ≥8

  дефект напон

  не искривените

  КВ

  ≥8

  ≥9

  ≥10

  искривените

  ≥7

  ≥8

  ≥9

  лепило сопственост

  Собна температура

  Не раслојување

  200 ± 2 ° C 10мин

  Не раслојување, блистер, или adhersive проток

  Индекс на температура

  ° C

  ≥180

  1


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Online Chat !