за нас

за нас

Qinyang Xianfeng изолација материјал Фабрика е основана во 1994 година Ние сме специјализирани во производство, продажба и сервис на изолација материјал. Годишниот капацитет покрива 10000 метрички тони производи на електрична композитни материјали и милијарди изолација ракав. DuPont компанијата е нашата златна снабдувач на Nomex суровини. Преку многу години развој, ние сме во сопственост на опрема со висока технологија за контрола на producting висок квалитет два, три и четири слој композитни материјали.  

нашите главни производи се Пионер бренд изолациони материјали со висок квалитет и најдобра услуга, вклучувајќи и електрични изолација композитни хартија серија и изолација ракав серија.

Електрични флексибилни композитни серија изолациски хартија: 6640NMN, 6650NHN, 6641 F Класа DMD, 6630 DMD.

Изолациски серија ракав: 2715 фиберглас изолационен ракав, силиконски изолациски ракав.

Нашата фабрика е сопственик на ISO9001: 2000 за квалитет систем. Нашите производи се сертифицирани од UL на САД и ROHS од Euro унија. Пионер Бренд е доделена од страна на познатиот бренд Хенан Владата. Ние, исто така се добие висок квалитет на производот медал, напредување претпријатие медал од Хенан Владата.

Во домашниот пазар, ние имаме повеќе од 200 клиенти. Ние се долгорочни (над 15 години) златни снабдувач на Ксиан Сима Моторни копродукции, Ltd., Wolong Електрични Nanyang експлозија заштита копродукции, Ltd., Lanzhou Моторни копродукции, ООД. Во целиот свет, нашите производи се главно се извезуваат во САД, Европската унија, Средниот Исток, Југоисточна Азија, Африка и Хонгконг итн

Qinyang Xianfeng изолација Matearial Фабрика искрено се надевам да воспостави деловни односи со вас и искрено добредојде клиенти од целиот свет да ја посетите нашата фабрика!

КОМПАНИЈАТА

РаботилницаWhatsApp Online Chat !