Полиестерски влакна изолација лента - Кина Qinyang Xianfeng изолација

производи

Полиестерски влакна изолација лента

Краток опис:

Fiberglass tape is weaved by non-alkali fiberglass yarn, with good thermal resistant and insulation features. With its features of heat-resistance and insulation, It can be widely used as wrapping and banding material for transformers, electric motors and cables. Chopped Strands is Chopped from E glass or AR glass or high silica glass fibers.


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Фиберглас лента е пациентот од страна на предиво без алкали фиберглас, со добра отпорност и топлинска изолација карактеристики. Со своите карактеристики на отпорност на топлина и изолација, Тоа може да се користи како за завиткување и искривувањето материјал за трансформатори, електромотори и кабли.

  Сецкани насоки се Сецкани од Е стакло или AR стакло или висок силика стаклени влакна.

  1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !